نکاتی که باید برای مسافرت با سگ رعایت شود

سگ ها نیز درست ماننده انسان ها به تفریح و مسافرت برای عوض شدن روحیه احتیاج دارند. در مسافرت سگ ها از کشف بو ها و مکان های جدید بسیار لذت می برند. گاهی ممکن است به علت اینکه حوصله سگتان سر رفته باشد کل خانه را به هم بریزد در این زمان شما باید متوجه شده باشید که سگتان احتیاج به گردش و سفر دارد. پس لطفا چمدانتان را ببیند و همراه سگتان از سفر لذت ببرید.


اما قبل از آن به چند نکته زیر که در طول سفر به دردتان می خورد توجه کنید:
1. حتما قبل از سفر به کلینیک دامپزشکی مراجعه کنید و وضعیت سلامتی سگ را کنترل کنید.
2. با راهنمایی دامپزشک خود قبل از سفر و حین سفر از کک کشی مطمئن استفاده کنید. کک کش شما بهتر از حاوی کنه کش و جرب کش نیز باشد.
3. اگر سگتان مبتلا به بیماری خاصی است حتما دارو به میزان لازم و حتی برای چند روز بیشتر از زمان سفر خود از پت شاپ تهیه کنید تا حین سفر دچار مشکل نشوید.
4. اطمینان حاصل کنید که هتل یا محلی که قرار است در آنجا بمانید اجازه اوردن سگ به شما می دهند یا خیر
5. لوازم ضروری سفر سگ که شامل: قلاده همراه با تگ شناسایی حیوان ، گردنی ، بند بلند ، باکس حمل حیوان، ظرف آب و غذا، غذای خشک و کنسرو، تشویقی، جعبه کمک های اولیه، زیر انداز، اسباب بازی، شامپو ، مسواک یا اسپری دندان، مایع تمیز کننده چشم، حوله، کیسه زباله، لباس مناسب، شناسنامه
6. در داخل باکس حمل حیوان باید زیراندازی نرم پهن شود و یک ظرف آب قرار داده شود تا حیوان به راحتی بتواند آب بنوشد بدون اینکه آب از ظرف بریزد.7. اگر قرار است با هواپیما سفر کنید حتما مطلع شوید که در پروازتان مجوز حمل حیوانات خانگی را دارید یا خیر. همچنین باکس مخصوص حمل حیوان باید دارای استانداردهای بین المللی پرواز باشد. همراه داشتن گواهی سلامت برای سفرهای هوایی الزامی است.
8. در سفرهای زمینی نیز استفاده از باکس مخصوص حمل حیوانات خانگی ضروری است به دلیل اینکه ممکن است حین سفر خطراتی برای خود سگ و مزاحمت برای راننده و سرنشینان ایجاد شود علاوه بر آن اگر سگ در خودرو به صورت آزادانه حمل شود خودرو توسط پلیس راه متوقف می شود.
9. حتما زمانی که با سگتان به مسافرت می روید سرعت مطمئن حین رانندگی را رعایت کنید.
10. همچنین باید در فواصل زمانی 3 تا 4 ساعته (بستگی به خلق و خوی سگ دارد) ماشین را متوقف کرده و به حیوان غذا دهید و اجازه دهید که کمی آزادانه قدم بزند و پس از دفع دوباره به مسیر خود ادامه دهید.
11. هرگز سگ را بدون همراه در ماشین تنها رها نکنید. حتمی برای یک لحظه!
12. هرگز سگ را در صندوق عقب نگذارید.
13. اگر قرار است سگ ساعاتی را در ماشین به صورت آزادانه قرار داشته باشد حتما باید یک همراه در کنار او قرار بگیرد و تمام شیشه ها بسته باشد.


14. در حین سفر مراقب باشید که سگتان گم یا ربوده نشود.
15. حتما برای گردش در محیط های باز از قلاده بلند و محکم استفاده کنید و او را تنها در طبیعت رها نکنید.
16. لازم است کاغذی حاوی آدرس و شماره تلفن صاحب سگ به همراه نام سگ را در لباس سگ قرار دهید.
17. همیشه یک لیست در دامپزشکی های اطراف محلی که به آن سفر کرده اید را به همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری با آن ها تماس بگیرید.
18. در مسافرت به دلیل داشتن وقت بیشتر و زمان بیشتر کنار هم بودن می توانید آموزش های جدیدی به سگتان بدهید و از کنار هم بودن نهایت لذت را ببرید.

 
1479
0
 
1
لینک کوتاه:
دیدگاه ها